JEST RAMÓWKA
Dodane przez admin dnia Styczeń 11 2016 13:07:59
Płocki OZPN opublikował ramowy terminarz rundy wiosennej w naszych ligach, a więć już oficjalnie potwierdziły się daty o których wcześniej wspominaliśmy. Liga okręgowa i A klasa rundę wiosenną zaczną w weekend 2-3 kwietnia. Drużyny będą musiały rozpocząć swoje mecze nie wcześniej niż godzina 11:00, a najpóźniej do godziny 16:00. Liga okręgowa ostatnią kolejkę rozegra 18/19 czerwca, A klasa 11/12 czerwca, a na 25/26 i 29 czerwca zaplanowano baraże. Jeśli chodzi o terminarz B klasy, niestety zawiera on błąd. Doskonale ten temat wyjaśnia serwis skradrobin.eu. Szczegóły w rozwinięciu...
Rozszerzona zawartość newsa
Osoba lub osoby odpowiedzialne za ten harmonogram prawdopodobnie potraktowały ligę z nieparzystą liczbą zespołów tak samo jak te z ich parzystą liczbą. O co chodzi? Liga składająca się z 4 zespołów rozegra 3 kolejki, tak samo jak liga składająca się z 3 drużyn. Różnica jest taka, że ta „nieparzysta liga” rozgrywa 3 kolejki, a w każdej jedna z drużyn zwyczajnie pauzuje.
Przykład.
1. X
2. Y
3. Z
I kolejka X-Y
pauzuje Z
II kolejka Z-Y
pauzuje X
III kolejka Z-X
pauzuje Y
Zespoły rozegrają po dwa mecze, ale aby one się mogły odbyć, muszą być rozegrane trzy kolejki. Identycznie wygląda to w przypadku większej (nieparzystej) ilości drużyn. Taka sytuacja ma miejsce w płockiej B klasie, która liczy 9 zespołów. Do rozegrania jest więc 18 kolejek, a każdy zespół będzie miał rozegranych na koniec sezonu 16 spotkań (każda drużyna będzie pauzowała dwukrotnie, raz w rundzie jesiennej, raz wiosennej). Na harmonogramie OZPNu uwzględniono tylko faktyczną ilość spotkań jakie rozegra dana drużyna w nadchodzącej rundzie rewanżowej, niestety aby się to mogło dokonać potrzeba o jeden termin więcej. Taki błąd pociągnął za sobą złą numerację kolejek. Harmonogram wiosny w B klasie przedstawiony przez OZPN, zaczyna się od kolejki numer 9, która była już rozegrana w rundzie jesiennej. Prawdopodobnie już w poniedziałek zostanie to poprawione. Na planie pojawi się zagubiona kolejka i zostanie zmieniona numeracja serii gier. Z nieoficjalnych informacji wynika, że B klasa zainauguruje zgodnie z tym co zaplanowano i zwyczajnie potrwa tydzień dłużej tzn do 4/5 czerwca. Bardzo realne jest, że w A klasie również nastąpią jeszcze kosmetyczne zmiany. Zła sytuacja w jednej z drużyn sprawia, że liga może się nam uszczuplić. Miejmy nadzieję,że się tak nie stanie.

źródło - skradrobin.eu