Ważne spotkanie. Trudna decyzja. Błękitni nie zagrają w IV lidze!
Dodane przez admin dnia Grudzień 04 2015 00:18:23
Zarząd klubu Błękitni Gąbin w porozumieniu z kibicami, zawodnikami i innymi osobami związanymi z naszym klubem podjął decyzje o wycofaniu z rozgrywek czwartoligowych pierwszej drużyny seniorów. Więcej w rozwinięciu…
Rozszerzona zawartość newsa
Na zaproszenie Burmistrza Miasta Pana Krzysztofa Jadczaka i zarządu MKS Błękitni Gąbin w czwartek 3 grudnia o godz. 20 doszło do ważnego spotkania z kibicami, zawodnikami i innymi osobami zainteresowanymi przyszłością Naszego Klubu.
Oprócz Burmistrza na spotkanie przybyli także Radni Miasta i Gminy Gąbin w osobach: Pani Gronkiewicz Ewa, Panowie Leszek Kędzia, Czesław Sobiecki i Jakub Ziółkowski.
Pan Burmistrz wraz z Prezesem Wojciechem Ziarkowskim otworzyli zebranie i powitali zgromadzonych gości. Na początku głos zabrał Prezes który przedstawił obszernie sytuację w klubie. Przybliżył problemy finansowe klubu który musi uporać się z długiem który nowy zarząd otrzymał w spadku ( ok.50 tys.zł).Poruszył także problemy w szkoleniu grup młodzieżowych. Odniósł się także do najważniejszej sprawy zebrania tj. dalszego funkcjonowania pierwszej drużyny w rozgrywkach czwartoligowych. W tej sprawie doszło do merytorycznej dyskusji między uczestnikami spotkania.
Po dyskusji Pan Burmistrz zdecydował się poddać sprawę pod głosowanie licznie zgromadzonych uczestników. Wynik głosowania był jednoznaczny, bardzo dużą przewagą głosów zwolenników wycofania drużyny.
Nie oznacza to że Klub zostaje bez drużyny seniorów. Rolę pierwszej drużyny przejmuje druga, która jest liderem rozgrywek B klasy. Tak czy owak zagra w przyszłym roku w A klasie. Zaoszczędzone w ten sposób środki Zarząd chce wykorzystać na odbudowę szkolenia młodzieży i budowę silnej drużyny seniorów która złożona ma być z zawodników z Gąbina bądź Gminy Gąbin i powalczyć o szybki awans do okręgówki.
To dla Zarządu klubu i włodarzy miasta bardzo trudna decyzja. Ale w tej sytuacji finansowej klubu chyba najrozsądniejsza. Postaramy się jak najszybciej informować kibiców o dalszych ruchach w klubie. Niedługo podamy terminy treningów i naboru do nowo powstających grup młodzieżowych.