Extranet

Statystyki
Szału nie było
Relacja
Błękitni mają za sobą pierwszy tegoroczny mecz kontrolny. Uporali się z wiceliderem płockiej okręgówki Kasztelanem Sierpc 8:1 (2:1). Jak to zwykle bywa w pierwszych meczach po dłuższej przerwie, gra nie była porywająca ale cieszy skuteczność. Aż 20 minut zajęły Błękitnym męczarnie z niżej notowanym rywalem, który w tym czasie stawiał znaczny opór i podobnie jak nasz zespół kilkakrotnie przeprowadził groźne akcje. Pierwszego gola zdobył Klimkiewicz w 23' po wrzutce z rogu Kustry, wykorzystując błąd bramkarza. Chwilę później po kontrze wyrównał Sprycha i zrobiło się 1:1, ale jak się okazało to już było wszystko na co było stać Piwoszy w tym meczu. W 34' znów Klimkiewicz zdobywa gola w podobnej jak poprzednio sytuacji - po rogu Kustry i błędzie obrońcy.

Ambicji Sierpczanom odmówić nie można, jeszcze przed przerwą (43') zdobyli wyrównanie, ale arbiter dopatrzył się spalonego. W drugiej połowie spotkania jeszcze kilkakrotnie groźnie atakowali, ale szczęście im nie dopisywało. Błękitni natomiast po przerwie rozwiązali worek z bramkami i zdobyli ich jeszcze sześć, marnując jak zwykle po drodze kolejne 3 lub 4 okazje. O ile z gry nie bardzo, to ze skuteczności trener Ledzion powien być zadowolony. Jednak najważniejsze w tym meczu były: powrót na boisko, obycie z piłką i wysiłek fizyczny. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych (siąpiący deszcz ze śniegiem i przenikliwe zimno), słabego oświetlenia i tragicznego stanu sztucznej murawy płockiego boiska, sparing można uznać za wartościowy.

Następny sparing Błękitni zagrają za tydzień z KS Kutno, odbędzie się on na nowej sztucznej płycie w Żychlinie w sobotę, 7 lutego prawdopodobnie o godzinie 12:00. Z racji niewielkiej odległości zapraszamy kibiców na ten mecz.

Garść informacji z Klubu:

Z zespołem trenuje od początku okresu przygotowawczego trzech nowych piłkarzy, którzy dostali dziś szansę pokazania się w wymiarze 45 minut. Są to: bramkarz Łukasz Łopatowski (w sezonie 2013/2014 Orzeł Kolno, jesienią 2014 nie grał), który ma za sobą przeszłość trzecioligową, napastnik Piotr Wachaczyk (wychowanek Wisły Płock, ostatnio Orzeł Goleszyn) oraz znany już gąbińskim kibicom pomocnik Wojciech Gapiński, który występował w Błękitnych w sezonie 2013/2014, a jesień 2014 spędził w Lechu Rypin.

Z zespołem definitywnie pożegnali się: bramkarz Robert Ratajski i pomocnik Damian Surmak, którzy po półrocznym wypożyczeniu do Błękitnych, zdecydowali się powrócić do Mazura Gostynin. Dziękujemy im za grę i życzymy powodzenia w macierzystym Klubie.

Nie jasna na razie jest sytuacja z Damianem Skumórskim i Damianem Szczytniewskim, którzy od początku zimowych przygotowań trenują w Raciążu. Czy odejdą oni do Raciąża, czy zostaną w Gąbinie, powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższego tygodnia. Gdyby odszedł Szczytniewski, trzeba będzie szukać jeszcze jednego młodzieżowca.

Niepewny jest także los naszego młodego bramkarza Patryka Jastrzębskiego, który do końca lutego pracuje w delegacji daleko poza miejscem zamieszkania i nie może trenować. Być może powróci do zajęć z początkiem marca.

To na razie wszystkie informacje na temat pierwszego zespołu Błękitnych, którymi możemy się podzielić z kibicami.