Extranet

Statystyki
Prawie superweekend
Zapowiedź
Za nami kolejny piłkarski weekend. W sobotę Błękitni gościli w Przasnyszu, remisując z liderem IV ligi 1:1 (0:1). Tym samym przerwana została passa 3 zwycięstw Błękitnych, ale był to już czwarty mecz bez porażki. A w ostatnich 11-tu kolejkach nasz zespół przegrał tylko raz (1:2 w Raciążu), osiągając 5 zwycięstw oraz 5 remisów i obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Do meczu z liderem Błękitni przystępowali osłabieni brakiem Kustry i Nowaka (obaj szkoła, Kustra jeszcze kartki) i Skumórskiego (grypa). Z przyczyn formalnych nie mógł zagrać Klimkiewicz, a z powodu pracy do zespołu nie mógł dołączyć Pesta. Ale jak to w piłce - trudności mobilizują, więc do meczu z liderem Błękitni przystąpili bez kompleksów.

Mecz był ciekawy, emocjonujący i pełen walki, choć nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Gra była twarda, zdecydowana i nie zawsze zgodna z przepisami, a arbiter pokazał 8 zółtych i 1 czerwoną kartkę. Oba zespoły przede wszystkim nie chciały przegrać, a defensywy grały uważnie i nie popełniały zbyt wielu błędów. Także obaj bramkarze spisywali się dobrze. W pierwszej połowie lekka optyczna przewaga gospodarzy i kilka bardzo groźnych strzałów z dystansu. Szczególnie Olszewski dał się we znaki w tym elemencie gry. Błękitni cierpliwie starali się utrzymywać przy piłce i atakować gdy nadarzała się ku temu okazja. W 20' zabłysnął Sokołowski, popisał się dryblingiem między trzema obrońcami Przasnysza i wyłożył piłkę w uliczkę na czystą pozycję do Różyckiego. Krzysiek wreszcie się przełamał, płasko uderzył piłkę z 16-tki i choć ta otarła się o bramkarza, to ostatecznie wylądowała w siatce. Przasnyszanie ruszyli teraz do bardziej zdecydowanych ataków, ale choć Błękitni byli parę razy w opałach, to do przerwy wynik 0:1 się utrzymał.

Po przerwie gospodarze ponownie rzucili się do ataków i już w 48' dopięli swego. Piasecki ograł na lewym skrzydle Budnickiego i zacentrował do zamykającego akcję Olszewskiego, który mimo prób przecięcia lotu piłki przez naszych obrońców, ostatecznie ją otrzymuje i z kilku metrów pokonuje Jastrzębskiego. Po wyrównaniu wyniku gra się wyrównała, ale około 55' Olszewski mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Jego silny strzał z dystansu trafia w słupek bramki Jastrzębskiego. W 60' Grędziński za brutalny faul na Kiełbasie ogląda drugą żółtą kartkę i musi zejść z placu. Teraz to Błękitni przejmują inicjatywę, a Przasnyszanie się cofają i wyczekują na kontry. Dało się odczuć, że z upływem minut gospodarze byli coraz bardziej pogodzeni z remisem i koniecznie chcieli dowieźć ten wynik do końca meczu. Błękitni mieli jeszcze dwie okazje w końcówce, niestety Chmielewski strzelił tuż nad poprzeczką, a Szczytniewski nie zdołał pokonać bramkarza. Mimo wielu przerw w grze arbiter doliczył tylko 3 minuty po czym szybko zakończył spotkanie, a jego praca w przekroju całego meczu nie wzbudzała entuzjazmu żadnej ze stron. W sumie remis chyba sprawiedliwy, nie krzywdzi żadnej z drużyn, choć obie mogły przechylić szalę na swoją korzyść.

Następne spotkanie Błękitni zagrają na własnym terenie. W sobotę, 25 października o godz. 14:00 podejmą Nadnarwiankę Pułtusk. Nadal nie będą mogli zagrać Kustra i Nowak, pozostali powinni już być do dyspozycji trenera. Spotkanie sędziuje Pan Paweł Rupniewski oraz Rafał Łasiński i Tomasz Zakrzewski (WS Warszawa).

"Dwójka" mierzyła się wczoraj w pojedynku na szczycie B-Klasy z Czarnymi Rempin. Po dobrym meczu Gąbinianie pokonali rywali 3;1 (1:0). Bramki zdobyli: Sikora, który umocnił się na pozycji lidera strzelców B-Klasy oraz Paczkowski z karnego i Wasilewski. Zabrakło kontuzjowanego Łukasza Górskiego.
Błękitni zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do lidera GKS Góra, który wczoraj wygrał wyjazdowe spotkanie w Miszewie. Przewaga Błękitnych nad trzecim w tabeli FK Rybno wynosi 3 punkty.
W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia już tej jesieni, 9. kolejka B-Klasy. Błękitni w sobotę, 25 października jadą do Sochaczewa na mecz z Oldboy-Orkannem, który jak na razie nie błyszczy formą i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Początek spotkania o godz. 15:00. Sędziują: Paweł Wieczorek oraz Marek Obidowski i Grzegorz Gomółka.

Juniorzy U-19 nie byli gorsi od swych starszych kolegów. W sobotę na wyjeździe, ograli w nierównym pojedynku Kasztelana Białe Błoto 7:0 (7:0). Rywale wystąpili w zaledwie siedmioosobowym składzie, odbyła się tylko pierwsza połowa, na drugą Kasztelan nie wyszedł. To już piąte zwycięstwo Błękitnych tej jesieni i czekamy na następne, do rozegrania pozostały dwa spotkania z rywalami, którzy zdecydowanie są w zasięgu: Błyskawicą Lucień i Wichrem Cieszewo.
Następny mecz Błękitni rozegrają na własnym obiekcie, w niedzielę 26 października o godz. 14 podejmą Błyskawicę Lucień. Sędziuje Łukasz Mosakowski.

Juniorzy U-17 ulegli w sobotę w wyjazdowym pojedynku liderowi rozgrywek AP Sochaczew 0:8 (0:3). Rywale tym samym zapewnili sobie mistrzostwo ligi i awans już wiosną do Mazowieckiej Ligi Juniorów.
Do rozegrania pozostała ostatnia jesienna kolejka, w sobotę 25 października o godz. 11:00 Błękitni na własnym terenie zmierzą się z zajmującym obecnie 3. miejsce w tabeli Zrywem Bielsk. Sędziuje Piotr Jędrzejak.

Orliki U-11 ostatni weekend mieli wolny, grała grupa A. Natomiast w najbliższą niedzielę Błękitnych czeka ostatni jesienny turniej. Jak zwykle tej jesieni, na Orliku w Płocku-Winiarach, od godz. 10:00 rozegrają cztery spotkania w których rywalami kolejnymi będą: Wisła Płock, AP Sochaczew, Mazur Gostynin i Orkan Sochaczew.
Życzymy powodzenia.

Weekend na stadionie

IV liga - 15. kolejka:
Błękitni Gąbin - Nadnarwianka Pułtusk --> sobota, 25 października, godz. 14:00

B-Klasa - 9. kolejka:
Oldboy-Orkan Sochaczew - Błękitni Gąbin --> sobota, 25 października, godz. 15:00